Як відбілити медичний халат: перевірені способи
Звичайно, нова медичний одяг виглядає бездоганно. Але з часом навіть при акуратній носці тканина втрачає колір, та й специфіка роботи часто стає причиною появи забруднень. Знаючи, як відбілити медичний халат, речі вийде повернути початковий красивий вид.
Основні причини, чому тканина втрачає колір
Медичні працівники добре знають, як непросто зберегти одяг ідеально білим. Адже протягом трудового дня постійно доводиться контактувати з медичними препаратами та біологічними рідинами. А при заповненні рецепта або рекомендацій велика ймовірність вимазати халат чорнилом.
Крім того, з часом тканина втрачає білизну, набуваючи сірий або жовтуватий відтінок. Це відбувається з багатьох причин:
- занадто жорстка вода для прання;
- застосування невідповідного миючого засобу;
- неправильна температура прання;
- природний знос тканини.
Щоб надалі не замислюватися над тим, як відбілити медичний халат, потрібно його правильно прати:
- полікоттонові і поліестерові вироби перуть у воді не вище 40 ° C ;
- бавовняний спецодяг перуть разом з речами з такого ж матеріалу;
- якщо на одязі присутні кольорові елементи, халат можна прати тільки в воді кімнатної температури;
- перед пранням білих речей в машині потрібно добре очистити слив;
- для пом'якшення жорсткої води при полосканні потрібно додати 2-4 ложки дистильованого оцту.
Як діяти при появі плям до прання
Вибілити халат відразу ж при появі плями навряд чи коли вийде, але виконання деяких дій значно спростить подальшу прання.
Якщо на одяг потрапила кров або інші біологічні рідини, потрібно якомога швидше промити пляму під напором холодної води. Гаряча вода сприяє більш глибокому проникненню бруду в волокна тканини.
Інші типи забруднень і перші дії:
- Масло або жирна мазь. Тверді залишки потрібно зібрати ножем або спеціальною лопаткою. Терти забруднене місце не можна, тому як відбілити медичний халат потім буде дуже складно. Масну пляму слід промити під струменем гарячої води. Перед цим на нього можна нанести засіб для миття посуду на 5 хвилин.
- Рідкі ліки. Більшість прозорих складів при попаданні на одяг висихають безслідно. Але якщо мова йде про солодкий сироп або кольорову рідину, то барвники в складі обов'язково залишать слід на халаті. Змивати пляму потрібно теплою водою, оскільки вона ефективно розчиняє цукор. По можливості на пляму слід нанести кисневий відбілювач.
- Чорнило. Заповнення документів віднімає левову частку часу лікаря, тому потрібно знати, як відбілити медичний халат, якщо на ньому з'явилася пляма від ручки. На забруднення потрібно нанести мило (краще господарське) і залишити його на 30 хвилин.
- Плями від ягід. Щоб відбілити медхалат було простіше, відразу після появи пляма необхідно рясно полити оцтом, а потім обдати окропом. Але потрібно враховувати, що цей метод підходить тільки для одягу з 100% бавовни.
Чим відбілити білий халат : перевірені засоби і рецепти
Найбільш простий і дієвий метод застосування готових відбілювачів, які підходять для ручної або машинного прання. Щоб домогтися кращого результату, потрібно спочатку замочити брудний халат в відбілюючому засобі на кілька годин, після чого додати невелику кількість складу при пранні в машинці.
Але перед тим як відбілити медичний халат, потрібно знати, що не всі магазинні засоби універсальні. Так, відбілювачі на основі хлору добре працюють з бавовняними тканинами. Однак використовувати їх для одягу з синтетикою в складі категорично не можна хлор здатний роз'їдати ненатуральні волокна.
Найпростіший народний метод суміш нашатирного спирту і перекису водню. Зазвичай ці компоненти у медичного працівника завжди є під рукою. В іншому випадку їх можна придбати в найближчій аптеці. Простий рецепт, як відбілити медичний халат:
- Помістіть одяг в воду, де попередньо розведені 6 столових ложок нашатирю і 5 чайних ложок перекису. Пропорція розрахована на 10 л води.
- Витримайте одяг в розчині мінімум 2 години.
- Якщо він сильно забруднений додайте в розчин столову ложку скипидару.
Саме нашатир попереджає поява жовтизни на одязі і пом'якшує водопровідну воду, що і спрощує процес відбілювання.
Як відбілити медичний халат кухонною сіллю і скипидаром
Сіль дієвий природний відбілювач, застосовуваний для натуральних, синтетичних та змішаних тканин. Перед пранням потрібно ретельно розчинити велику жменю солі в 2 л води. Після розчинення кристалів додайте 1 столову ложку нашатирного спирту і 3 великі ложки пероксиду. Халат потрібно тримати в готовому відбілюючому складі 1,5-2 години. Щоб поліпшити і прискорити результат, в воду рекомендується додати трохи якісного прального порошку.
Речі з натуральної бавовни можна очищати від жовтизни і плям за допомогою скипидару. Для цього речовину розводять водою у співвідношенні 1 столова ложка на 1 л. Одяг слід замочити в розчині на 2,5-3 години. Після цього уніформу додатково перуть і висушують.
Марганцівка і сода: дешево і ефективно
Для чищення речей в домашніх умовах однієї марганцівки недостатньо, тому до компоненту зазвичай додають господарське мило.
Обидві речовини потрібно попередньо підготувати:
- Шматок господарського мила 72% потрібно розчинити в 10-літрової ємності з водою.
- Марганцівку необхідно підмішувати в воду до тих пір, поки вона не стане світло-рожевого відтінку.
Для отримання готового відбілюючого складу обидва розчини змішують і замочують в ньому брудний одяг на 5-6 годин. По закінченні цього часу сірість і жовтизна повинні зникнути, але одязі все одно потрібно ще один цикл очищення в пральній машині.
Розчини соди використовуються для відбілювання халатів протягом багатьох десятиліть. Перед тим як відбілити медичний халат, готують суміш: розчиняють звичайну харчову соду в теплій воді в співвідношенні 1 столова ложка на 1 л. Температура повинна бути не менше 40 ° C . Для поліпшення відбілюючих властивостей розчину до соди додають 2 столові ложки нашатирного спирту, потім все ретельно перемішують.
Брудні халати залишають в розчині на 2-2,5 години, після чого стирають стандартним способом. Бавовняну спецодяг з сильно в'ївся жовтизною можна додатково прокип'ятити.
Прості рецепти з борною кислотою, лимоном і гірчицею
Борна кислота відмінний засіб для прання і відбілювання бавовняних халатів. Щоб надати речам свіжий вигляд, готується розчин: 2 ложки борної кислоти розмішують в 2 л води. Халати замочують у складі на 2 години. Після цього речі перуть будь-яким зручним способом.
Бавовняні медхалати добре відпираються і за допомогою гірчиці. Для цього 5 столових ложок гірчиці розмішують в 5 літрах гарячої води. Речі залишають в складі на 2-3 години. Чим сильніше ступінь забруднення, тим довше може бути період замочування. Після цього одяг потрібно прополоскати.
Сік свіжого цитруса або лимонна кислота відмінні та доступні натуральні засоби, наявні майже на кожній кухні. Щоб якісно прибрати плями, в 10 л підігрітої води потрібно вичавити сік двох лимонів. Замість фрукта підійде і пакетик лимонної кислоти. Одяг в готовому розчині слід тримати 10-12 годин, тому краще все замочити перед сном. Після закінчення цього часу спецформу ретельно споліскують. Однак лимонний сік або кислота ефективно виводять тільки свіжі плями. Якщо забруднення застарілі, такий метод не допоможе.
Як відбілити медичний халат аспірином
Ацетилсаліцилова кислота це не тільки відмінний засіб для розрідження крові і боротьби з головним болем, але і ефективний відбілювач медичних халатів. Кислота при взаємодії з водою провокує утворення пухирів саме вони видаляють з тканини плями різного походження.
Аспірин універсальний засіб, що підходить для ручного і машинного прання. Для використання підійде будь-який препарат, що містить саліцилову кислоту, але без інших компонентів, наприклад, вітамінів, що провокують появу плям.
Саліцилова кислота особливо добре працює, якщо жовтуватий або сірий відтінок тільки почав з'являтися на тканини. Простий рецепт, як відбілити медичний халат в пральній машині:
- Подрібнити 2 таблетки аспірину.
- Додати 1 столову ложку прального порошку і добре перемішати.
- Засипати готовий розчин безпосередньо в барабан і вибрати режим в залежності від складу тканини.
Альтернативний варіант 3-4 таблетки не подрібнюючи можна покласти в барабан, а в лоток для миючого засобу додати порошок і запустити стандартну прання. З кількістю таблеток можна експериментувати в залежності від отриманого результату.
Але часто використовувати аспірин для машинного прання не рекомендується, тому як кислота негативно впливає на внутрішні деталі приладу. Тим більше що ручний метод за допомогою аспірину вважається більш ефективним. Як відбілити медичний халат вручну:
- Розчинити 5-6 таблеток в 3 л теплої води.
- Помістити в ємність одяг і залишити її на ніч.
- Вранці вручну випрати.
- Щоб спростити процес, полоскання і віджимання можна зробити в пральній машині.
Якщо на одязі є плями, перед тим як відбілити медичний халат, потрібно попередньо їх обробити. Таблетку необхідно втерти безпосередньо в проблемне місце, попередньо добре змочений водою. Одяг залишають так на 4-5 годин, щоб велика концентрація аспірину впливала на пляму. Якщо через цей час плями залишилися, потрібно повторити процедуру.
Метод видалення плям за допомогою аспірину вважається універсальним, тому як підходить для білих і кольорових халатів.
Існує й інший спосіб, як відбілити медичний халат:
- Подрібнити 2 таблетки і додати трохи води, щоб вийшла однорідна кашка.
- Готовий розчин втерти в пляму.
- Через 20 хвилин випрати вручну.
Цей метод відмінно підходить для боротьби з жовтими плямами від поту, які залишаються під пахвами після важкого робочого дня.
Кілька простих порад по догляду за білими халатами
Звичайно, при появі сильних плям можна купити новий медичний халат, але якщо кожен раз йти в магазин, це виллється в значну суму. Тому набагато простіше дотримуватися простих правил, щоб медичний спецодяг довше зберігав акуратний зовнішній вигляд:
- Щоб халат залишався білосніжним, сушити одяг краще під прямими сонячними променями.
- Прати медичний одяг необхідно з речами такого ж складу.
- Не рекомендується прати білу медичну уніформу при температурі вище 60 ° C незалежно від складу тканини.
- Якщо спочатку після покупки нового халата при кожному пранні додавати відбілюючий засіб, одяг довше буде зберігати білизну.
- Категорично не можна прати білі речі з кольоровими, навіть якщо це невеликі вставки на виробах.
Однак недостатньо знати, як відбілити медичний халат. Важливо також дотримуватися правил сушіння спецодягу. Після прання халат краще вивішувати на свіже повітря і сушити під відкритими сонячними променями. Занадто сильно віджимати речі після прання не варто. Злегка вологий одяг вішають на плічки і дають їй висохнути в такому вільному положенні. Це знижує ймовірність появи сильних заломів, відповідно, одяг простіше прасувати.
Не слід сушити медичну форму з натуральних тканин на батареї або електрообігрівачі. Звичайно, так вийде скоротити час висихання, але тканина стане дуже жорсткою і буде неприємно прилягати до тіла. Після відбілювання і прання халат рекомендують добре випрасувати.
Який метод відбілювання вибрати в конкретному випадку, залежить від типу плям і складу тканини. Не слід відкладати виведення плям і відбілювання речі на потім. Адже чим більше часу проходить, тим сильніше в'їдаються забруднення, і тим складніше буде їх вивести.