Як вибрати зручний і практичний костюм для хірурга

Жіноча хірургічна куртка

Костюм для хірурга лікарська уніформа, без якої медичному персоналу не обійтися не тільки в процесі хірургічного втручання. Однак назвати такий одяг просто уніформою неправильно. Адже завдання костюма бар'єрна функція, особливо актуальна в просторах операційної кімнати. Саме тому хірургу і, наприклад, стоматологу знадобляться різні наряди. Але обом при цьому потрібні форми з просоченням матеріалу спеціальними складами.

В інтернет-магазині Модний доктор можна купити не просто практичний костюм для хірурга, здатний витримувати понад 100 обробок і прання, але і модний. Модний доктор виробник, готовий кожен сезон випускати нові колекції, щоб в Україні кожен лікар в будь-який час доби міг виглядати гідно. Навіть купити білий халат можна унікальний і красивий. Вивчіть детально наш сайт, і ви зможете в цьому переконатися.

Далі поговоримо про основні вимоги до форми, виду і рекомендаціях для правильного вибору.

Як вибрати якісний костюм для хірурга

Лікарі в операційній зобов'язані подбати про захист від забруднень, як своєї, так і пацієнта. Через це існують державні вимоги, за якими форма не повинна сковувати рухів в процесі роботи.

Чималу роль при виборі відіграє склад тканини. Краще віддавати перевагу натуральним матеріалам, які навіть при робочій зміні в 10-16 годин не стануть причиною зайвого стресу для людини. Штучні тканини електризується і парять лікаря. В результаті фахівець втомлюється в 2 рази більше звичайного. А адже це робота в процесі якої не можна давати волю навіть хвилинним слабостям.

Крім того матеріал повинен відповідати вимогам санітарно-гігієнічного контролю. Тобто якісна тканина не страждає від обробки парою або високим тиском, не боїться дезінфекції, антибактеріальних просочень, кип'ятіння. Не останнє місце займає і повітропроникність тканини, щільність матеріалу (через часті прання спецодяг зношується частіше, ніж шкарпетки у звичайних громадян).

Який тип хірургічного костюма вибрати

Форма виготовляється з призначення і основної функції спецодягу бар'єрної. Але на типи костюми поділяють і в залежності від того, як довго і часто їх застосовують.

Всі хірургічні костюми поділяють на 2 типи:

  • Одноразові.
  • Багаторазові.

Особливості одноразового хірургічного костюма

Цей тип спецодягу досить поширений. Застосовувати одноразовий стерильний одяг можна, щоб уникнути розвитку ускладнень після операції, а також в якості профілактичних заходів проти внутрішньолікарняних інфекцій. З одного боку, може здатися, що купувати спецодяг на один раз не вигідно. Але з іншого так скорочуються витрати на прання і дезінфекцію, необхідні постійно для багаторазової одягу.

В виробництві одноразового одягу використовуються неткані матеріали. наприклад:

  • Спанбонд.
  • Фібрелла.
  • Віскоза.
  • Спанлейс.
  • Вуденпал.

У виробництві такої тканини натуральні волокна пресуються з штучними. Вода крізь таку тканину не просочується, але при цьому людина не страждає тіло дихає, алергічні реакції відсутні, токсичні реакції також. Якщо проблеми і виникають, то це поодинокі випадки.

Особливості багаторазового хірургічного костюма

До тканин, які використовуються у виробництві такого одягу, висуваються особливі вимоги. Зазвичай матеріал не працює сам і потребує додаткового покритті. В комплект такого костюма входить той же набір, що і в комплект одноразового:

  • Сорочка вільного покрою або халат, рукава довгі з манжетами. На спині зазвичай є зав'язки.
  • Штани вільної посадки.
  • Медична шапочка, найчастіше на гумці.
  • Маска, що закриває одночасно рот і ніс.
  • Рукавички на 1 раз.
  • Бахіли.

Костюм хірурга чоловічий і костюм хірурга жіночий практично ідентичні. У жіночій спецодязі більш приталений крій або в комплекті додається пояс. Що стосується штанів, то знизу вони трохи завужені, але при цьому не сковують рухів.

Чоловіча хірургічна куртка

На сайті Модний Доктор представлена й інший медичний одяг . Наприклад, хірургічні куртки жіночі якісні, створені під різні фігури. Для докторів чоловіків в каталозі є хірургічні куртки чоловічі .

Вибирати спеціальну медичну одяжу завдання не з легких. Пояснити можна специфікою роботи. Ціни на вироби різні і можуть варіюватися від декількох сотень гривень до кількох тисяч.

Крім термінів використання звертати увагу варто на крій. Для сорочки або халата обов'язково, а ось при виборі брюків особливо не розігнатися, адже переважно вони прямі.

Глибокий виріз в сорочці не допускається, вона повинна бути максимально закритим. Також стандартна вимога довгі рукави з манжетами, які на спині повинні зав'язуватися. Ґудзики на рукавах рідкість, як і блискавки. Виробники спецформу намагаються використовувати дрібні деталі, такі як пояса і різні завязочки, по-мінімуму.

Фасон підбирається під конкретну клініку. Також може варіюватися колір одягу. Через те, що світло в операційних завжди яскравий, білий колір халатів і штанів часто стає занадто різким, ріжучим очі. З цієї причини багато клінік відмовилися від такого рішення і перейшли на використання інших кольорів і відтінків. Наприклад, кольору Одрі, фісташки, пудри, персика, хакі, оливкової та ще кількох десятків відтінків. Такі відтінки роблять більш комфортним день не тільки самого фахівця, але і пацієнта. Адже білий колір, особливо насичений білий, викликає не дуже приємні асоціації.

Для дитячих відділень іноді використовують друковану одяг з різними принтами. У деяких виробників в каталогах є комбіновані кольорові хірургічні набори.

Склад матеріалу

Бавовна рідкісний випадок у виробництві. Найчастіше використовуються змішані синтетичні тканини поліефірні волокна, мікро-поліефірні матеріали з антистатичним дією.

Представлена в нашому магазині продукція підходить не тільки для вітчизняних клінік, але і цілком може використовуватися в закордонних медичних установах.

Перш, ніж оформити покупку, варто порівняти пропозицію по ціні. Інтернет спрощує отримання цієї інформації.

Ціна хірургічного халата зі штанами буде варіюватися в залежності від типу, набору, тканини. В принципі, візьміть стандартний стерильний хірургічний набір і він буде складатися з таких елементів: халат, штани, куртка, капелюх, маска, кришка для взуття, рукавички. І далі вже відштовхуйтесь від вартості набір саме з таким складом.

Варто відзначити, що ви заощадите 15-20% від вартості, оформивши оптове замовлення. Купувати кожен компонент комплекту не так вигідно.

Є фабрики, які шиють костюми без розробки будь-якого спеціального дизайну. Ціни в цьому випадку будуть нижче, ніж у виробників, які крім практичності додають індивідуальність своєї медичної одязі. Менеджеру клініки залишається вирішити, якого постачальника вибрати. Але якщо ви хочете отримати не тільки практичну форму, але і єдиний стиль всієї клініки, то краще, звичайно, зупиниться на одному-двох фірмових кольорах.

Товщина тканини

Хоча в сучасних медичних установах практично цілий рік однакова температура, деякі доктора все ж вважають за краще вибирати зимову і літню одяжу. Це впливає на товщину тканин, з яких шиють хірургічні костюми.

Але головне при виборі оцінювати такі моменти:

  • Тривалість застосування.
  • Одноразові, багаторазові.
  • Приталенний крій або вільний.
  • Стандартні кольори або дизайнерські, модні.

Популярні питання про хірургічних костюмах

Хто придумав, що колір хірургічного костюма повинен бути зеленим або синім?

Білі халати потихеньку почали замінювати кольоровими через те, що різке підняття голови і погляд на білу тканину часто засліплювали лікарів. Синя і зелена форма прийшли на зміну не дарма. Зелений і синій колір в спектрі кольорів протилежні кольори червоного, який перед очима хірургів іноді навіть більшу частину дня. Таким чином зелений і синій стимулюють пильність лікарів, а це в свою чергу знижує ймовірність лікарської помилки.

Як носити медичну спецформу влітку

Літо пора, коли не собі хочеться залишити мінімум речей. Особливо, якщо враховувати, що не всі клініки оснащені кондиціонерами і іноді медперсоналу доводиться працювати в жарі.

Якщо ви вибираєте, що ж одягнути під медичний одяг, дотримуйтеся наступних рекомендацій:

  • Носити халат на голе тіло не прийнято. Жінкам рекомендується під халат одягати легке плаття, чоловікам штани і сорочку.
  • Рукава одягу не повинні бути видні з-під рукавів халата. Тому блузка з довгим рукавом не найкращий варіант.
  • За можливості від коміра краще відмовитися. Під круглий або фігурний виріз горловини легко підібрати блузу з будь-яким типом коміра.
  • Краще не надягати одяг яскравих кольорів або вироби з контрастними малюнками. Це спосіб зіпсувати зовнішній вигляд медпрацівника. Крім того, якщо в приміщенні тепло, яскраві фарби з легкістю можуть перебитися на форму. Особливо прикро буде, якщо форма біла.
  • Під форму прийнято підчіплювати тільки нижню білизну. Щоб не просвічувалися шви і кольори найкраще вибирати безшовну білизну бежевого кольору. Від мережив, об'ємної обробки і товстих швів краще відмовитися. Якщо форма кольорова, то обмеження не такі суворі.

Де і як купити молодіжний костюм для хірурга?

Якщо ви шукаєте якість, то придбати хірургічні костюми можна на сайті Модний Доктор. Кожна модель продумана до деталей і навіть по фото можна в цьому переконатися.

Чим особливі костюми для хірургів в інтернет-магазині Модний Доктор

  • Класичні і молодіжні моделі. Класика то, до чого звикли медичні співробітники з горами досвіду за плечима. У багатьох клініках до сих пір зберігаються строгі правила і саме класичні моделі є обов'язковими. Молодіжні моделі спецодяг для більш сучасних лікарів. Це можуть бути вироби з нестандартною довжиною рукава або зав'язками, з поясом ширше звичайного, або ж різнокольоровими рядками. Робота лікаря складна, а унікальний дизайн спецодягу здатний хоч трохи розбавити атмосферу.
  • Висока якість. Якщо для звичайного одягу питання якості більше впливає на зовнішній вигляд, то для спецформу якість це більше про відсутність будь-яких висячих ниток. Крім того, тканина повинна бути зручною і не завдавати дискомфорт навіть при використанні 8 годин і більше.
  • Унікальний дизайн. Хоча ми звикли, що робоча форма повинна бути практичною і не обов'язково красивою, насправді це не зовсім так. Крім того, завдяки унікальному дизайну ви точно будете знати, що захопили після дезінфекції, прання саме свою форму, а не одяг колеги.
  • Сучасні сертифіковані тканини та фурнітура. Крім матеріалу практичною повинна бути і фурнітура. І йдеться не стільки про замки (бо їх не так часто зустрінеш), скільки про ґудзиках і інших дрібницях, які можуть так недоречно відірватися або зачепитися. Звичайно, якщо їх якість викликає сумніви.
  • Чесні відгуки покупців. Погодьтеся, купувати одяг в інтернеті страшно. Здається, що можна помилитися з розміром або замовити вироби не такої якості, як хотілося. Саме для того, щоб уникнути таких ситуацій, рекомендуємо читати відгуки покупців.
  • Доставка замовлення 1-2 робочих дні. З інтернет-магазину Модний доктор доставка прибуде швидко, що особливо зручно, якщо покупка потрібна "на вчора".

Сподіваємося, інформація була корисною і допоможе з вибором. Якщо ні - телефонуйте.